Cartier na Pražském Hradě (shlédnuto)

18. srpna 2010 v 23:08 | MGN |  And my support goes to..
Určitě jste o tom museli slyšet, číst, vidět! Reklamy na bezpochyby nejnákladnější a nejdražší výstavu léta v Praze jsou doslova všude. Lístky seženete na Ticketpro a pohodlně i na místě. Otvírá se v 10 ráno. Projdete bezpečnostním pásem. A pak jste skoro u zlatníka doma, procházíte se kolem vitrín se sto let starými šperky máharádži, stejně jako můžete vidět obří hadí náušnice Márii Félixové. Mysteriózní sloupkové hodiny ukazující den a noc stejně jako moře zdobených tzv. vanity case nebo špiček na cigarety jako z filmu Snídaně u Tiffanyho - jen mnohem zdobenějších, jak je pro Cartiera zvykem.

Had s diamanty


Když se po třičtvrtěhodince prokoušete dolní expozicí, pročtete citáty o tomto slavném klenotnictví, prohlédnete dobové fotografie slavných, které zdobí přesně ty kousky, které právě leží na podstavcích metr od vás a na závěr užasnete nad nádhernýma zlatýma krabičkama na cigarety, které vypadají jako obálky, včetně zlatých známek a vyryté adresy newyorského Cartiera, kterým neodolal ani Rockeffeler a jednu zakoupil svému synovi k jednadvacátým narozeninám, vydejte se do prvního patra, kde vás čeká krátký film týkající se výstavy, nebo na druhé straně odpočívadla panely s historií rodiny Cartierů, včetně obřích knih s náčrtky a popisy šperků, které podle mamky prý vypadají jako sestry knih, do kterých črtal návrhy můj děda-zlatník:)
Cartier na pražském hradě
Výstava
Expozice
náhrdelník Cartier

Celkové prostředí hradčanské Jízdárny je velkolepé, prostory ponuré, světla tlumená a bodyguardi afroameričané. Cítíte se trochu jako na supertajném a superstřeženém místě. Když skončíte prohlídku, vyjdete z expozice do bookshopu, kde si sice nekoupíte šperk, ale mají spoustu pohlednic s vystavnými předměty, popřípadě celou knihu. Obsluha nebyla nijak milá, ale výstava sama o sobě na vás dýchne tak povýšeneckou a noblesní atmosférou, že nebudete mít chuť se hádat:)
Louis François Cartier - zakladatel klenotnictví

Because diamonds are girl's best friends.. :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama